Obchod pre vinárov, vinohradníkov a záhradkárov

+421 915 704 966
zavolajte nám

Obchod

NITRAZON humi


20,76 32,28 


Katalógové číslo: - Kategórie:
  • Zrušiť výber

Detailný popis produktu

Tekutá verzia inokulantu Nitrazon. Dávkovanie 4 l na 1 tonu osiva. Prípravok je na objednávku. Balenie 4 l alebo 8 l v plastovom kanistri. Objednávajte na celé balenia. Cena je za 1 liter.

Charakteristika prípravku

NITRAZON humi  je tekutá očkovacia látka obsahujúca účinné kultúry hrčkotvorných baktérií , pomocný živný a fixačný roztok. Významnou zložkou sú humínové látky, ktoré umožňujú lepší príjem živín pre plodinu, podporujú fotosyntézu  a stimulujú rozvoj koreňového systému. NITRAZON humi u rastlín vyvoláva tvorbu hrčiek a podporuje fixáciu vzdušného dusíka. V plodine zvyšuje obsah bielkovín a ďalších nutričných látok. Použitím NITRAZONU humi je možné výrazne znížiť dávky minerálnych dusíkatých hnojív behom vegetácie.

Rozsah a spôsob použitia

NITRAZON humi –  je určený pre vlhkú inokuláciu osiva . Inokulácia osiva môže byť vykonaná v ľubovoľnom zariadení pre morenie osiva alebo priamo v zásobníku sejacieho stroja. Očkovacia látka je plnená do dávkovacieho valca moriacej linky a osivo je ihneď riadne premiešané s nadávkovanou očkovacou látkou. Po dôkladnom premiešaní je osivo plnené do vriec, alebo vakov a skladované na suchom a chladnom mieste. Pri inokulácii osiva v zásobníku sejacieho stroja je vrstva osiva v násypke sejacieho stroja pokropená očkovacou látkou a dôkladne premiešaná (používajte gumové rukavice). Výsev sa doporučuje vykonať čo najskôr.

V prípade, že sa vyžaduje morenie osiva je potrebné toto ošetrenie vykonať ako prvé a po úplnom zaschnutí moridla vykonať inokuláciu.

Upozornenie: Pri aplikácii je nutné prípravok i inokulované osivo chrániť pred priamym slnečným žiarením.

Prípravok sa vyrába na objednávku, dodacia lehota cca 2 týždne.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg
plodina

Hrach, Peluška, Vika, Lupina, Sója

Máte otázky k produktu?

© copyright 2015 Agrokomp | vytvorili v plexcore.sk