Obchod pre vinárov, vinohradníkov a záhradkárov

+421 915 704 966
zavolajte nám

Obchod

Nitrazon Flow


29,40 


Kategória: .

Detailný popis produktu

Záväzný objednávkový formulár na viacero inokulantov naraz.

Tekutá verzia inokulantu Nitrazon určená na sóju. Dávkovanie 4 l na 1 tonu osiva. Prípravok je na objednávku. Balenie 4 l alebo 8 l v plastovom kanistri. Objednávajte na celé balenia. Cena je za 1 liter.

Charakteristika prípravku

NITRAZON flow  je tekutá očkovacia látka obsahujúca účinné kultúry hrčkotvorných baktérií špecifických pre sóju, pomocný živný a fixační roztok. U rastlín sóje vyvoláva tvorbu hrčiek a podporuje fixáciu vzdušného dusíka. V plodine zvyšuje obsah bielkovín a ďalších nutričných látok. Použitím NITRAZONU flow je možné výrazne znížiť dávky minerálnych dusíkatých hnojív behom vegetácie.

Rozsah a spôsob použitia

NITRAZON flow – sója je určený pre vlhkú inokuláciu osiva sóje. Inokulácia osiva môže byť vykonaná v ľubovoľnom zariadení pre morenie osiva alebo priamo v zásobníku sejacieho stroja. Očkovacia látka je plnená do dávkovacieho valca moriacej linky a osivo je ihneď riadne premiešané s nadávkovanou očkovacou látkou. Po dôkladnom premiešaní je osivo plnené do vriec, alebo vakov a skladované na suchom a chladnom mieste. Pri inokulácii osiva v zásobníku sejacieho stroja je vrstva osiva v násypke sejacieho stroja pokropená očkovacou látkou a dôkladne premiešaná (používajte gumové rukavice). Výsev sa doporučuje vykonať čo najskôr.

V prípade, že sa vyžaduje morenie osiva je potrebné toto ošetrenie vykonať ako prvé a po úplnom zaschnutí moridla vykonať inokuláciu.

Upozornenie: Pri aplikácii je nutné prípravok i inokulované osivo chrániť pred priamym slnečným žiarením.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Máte otázky k produktu?

Súvisiace produkty

© copyright 2015 Agrokomp | vytvorili v plexcore.sk