Obchod pre vinárov, vinohradníkov a záhradkárov

+421 915 704 966
zavolajte nám

Previcur Energy -Okrasné Rastliny


3,44 


Katalógové číslo: 410302 Kategórie:

Detailný popis produktu

Previcur Energy je systémový kombinovaný fungicíd vo forme kvapalného koncentrátu na riedenie vodou s preventívnym aj kuratívnym (liečebným) účinkom, určený k hubeniu pôdnych a listových chorôb v okrasných rastlinách, zároveň aj proti padaniu klíčiacich rastlín, nekróze koreňov, chorobe stoniek a nadzemných častí rastlín.

ZÁLIEVKA-  prijímaná cez dobre prevlhčený substrát pomocou koreňov rastlín a systémovo transportovaný do ostatných častí rastliny, pri nadzemných častiach rastlín zaisťuje ochranu nedrevnatých stoniek a listov. V závislosti na spôsobe aplikácie, vlastnostiach substrátu a rozsahu infekcie je doba účinnosti 3-8 týždňov.

POSTREKOM-  je prípravok  systémovo rozvádzaný do novo narastajúcich častí rastlín. Pôsobí proti chorobám radu Oomycetes (pravé plesne), vykazuje preventívny aj kuratívny účinok.

Napriek tomu, že sú obidve účinné látky používané viac ako 20 rokov, neboli zaznamenané žiadne prípady vývoja rezistencie. Preto je možné riziko vzniku rezistencie k týmto molekulám označiť ako extrémne nízke

 

Odporučenia k niektorým aplikáciám:

Okrasné rastliny – proti pravým plesniam sa aplikuje  v období nebezpečia vzniku infekcie formou postreku v odstupe 5-10 dní do výšky rastlín 50 cm.

Miešateľnosť
S ohľadom na vysokú variabilitu podmienok pestovania neodporúčame vykonávať miešanie s inými prípravkami na ochranu rastlín alebo hnojivami.

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Dávkovanie: 15ml na 3-15l vody- aplikačná kvapalina na 60m2

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.043 kg

Máte otázky k produktu?

© copyright 2015 Agrokomp | vytvorili v plexcore.sk