Obchod pre vinárov, vinohradníkov a záhradkárov

+421 915 704 966
zavolajte nám

Previcur Energy – Zelenina


3,44 


Katalógové číslo: 410301 Kategórie:

Detailný popis produktu

Previcur Energy je systémový kombinovaný fungicíd vo forme kvapalného koncentrátu na riedenie vodou s preventívnym aj kuratívnym  účinkom, určený k hubeniu pôdnych a listových chorôb v zelenine, zároveň aj proti padaniu klíčiacich rastlín, nekróze koreňov, chorobe stoniek a nadzemných častí rastlín.

Previcur Energy predstavuje optimálnu kombináciu dvoch účinných látok propamocarb a fosetyl-Al.

 

ZÁLIEVKA-  prijímaná cez dobre prevlhčený substrát pomocou koreňov rastlín a systémovo transportovaný do ostatných častí rastliny, pri nadzemných častiach rastlín zaisťuje ochranu nedrevnatých stoniek a listov. V závislosti na spôsobe aplikácie, vlastnostiach substrátu a rozsahu infekcie je doba účinnosti 3-8 týždňov.

POSTREKOM-  je prípravok  systémovo rozvádzaný do novo narastajúcich častí rastlín. Pôsobí proti chorobám radu Oomycetes (pravé plesne), vykazuje preventívny aj kuratívny účinok.

Napriek tomu, že sú obidve účinné látky používané viac ako 20 rokov, neboli zaznamenané žiadne prípady vývoja rezistencie. Preto je možné riziko vzniku rezistencie k týmto molekulám označiť ako extrémne nízke.

Odporučenia k niektorým aplikáciám:

Šalát – ošetrenie zamerané proti plesni sa vykonáva vo fáze predzberovej veľkosti s intervalom medzi jednotlivými aplikáciami v rozmedzí 5-10 dní.

Uhorky – vhodná doba nasadenia sa volí na základe signalizácie, podľa sily infekčného tlaku je rozpätie medzi ošetreniami na úrovni 7-10 dní.

Hlúbová zelenina – proti plesni sa v skleníkoch, fóliovníkoch a pareniskách prvý krát aplikuje  formou zálievky v dobe nebezpečia vzniku infekcie, druhé ošetrenie je vhodné vykonať v odstupe 10-14 dní. Pre túto indikáciu sú povolené maximálne 2 ošetrenia v jednej kultúre za rok.

– proti pôdnym hubám z rodu Pythium sa v skleníkoch, fóliovníkoch a pareniskách používa zálievka bezprostredne po výseve, s odstupom 7-10 dní po prvej aplikácii je vhodné ju zopakovať. Aj pre túto indikáciu sú povolené maximálne 2 aplikácie za rok.

Miešateľnosť
S ohľadom na vysokú variabilitu podmienok pestovania neodporúčame vykonávať miešanie s inými prípravkami na ochranu rastlín alebo hnojivami.

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Plodina Škodlivý činiteľ Na 3L Vody Ochranná Doba
šalát pleseň šalátová 9 ml 21 dní
uhorky Pleseň uhorková 12,5 ml 3 dni
Uhorky, rajčiak, baklažán, paprika huby z rodu Pythium 3 ml AT
Šalát,  čakanka, Hlúboviny huby z rodu Pythium 3 ml AT

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.043 kg

Máte otázky k produktu?

© copyright 2015 Agrokomp | vytvorili v plexcore.sk