Obchod s vinohradníckymi a vinárskymi potrebami

Shop Custom Cart0 Phone
Azotobag

34,44 

34,44 

Výber možností

Azotobag

34,44 

Katalógové číslo: - Kategória:
Zdieľať produkt

Popis

Inokulant obsahujúci účinné kultúry baktérii podporujúce fixáciu vzdušného dusíka a  sprístupňujúce fosfor pre rastliny – výrazná úspora priemyselných hnojív.

Povolené  aj na použitie v systéme ekologickej poľnohospodárskej výroby.

Inokulant je v balení na 1 ha, cena za dávku na 1 ha, pri väčších odberoch poskytujeme zľavy. Teraz už od 50 ha.

Azotobag  – univerzálny produkt vhodný pre všetky plodiny

Vhodný aj na trvalé porasty ( vinohrady, sady a pod. ), aj na miešanky.

Tento nový inokulant obsahuje 3 druhy baktérií vo vysokej koncentrácii:
Azotobacter spp. – fixuje vzdušný dusík do pôdy a pomáha rozkladu celulózy v rastlinných zvyškoch. Bacillus megatherium – rozpúšťa fosfor obsiahnutý v pôde do formy prístupnej pre rastlinu. Rhizobium spp.- žije s predchádzajúcimi v metabióze a podporuje rozvoj ďalších užitočných mikroorganizmov.
Využitie je možné pre všetky plodiny. Je vhodný aj na zlepšenie pôdnej aktivity pod trvalé porasty. Baktérie žijú voľne v pôde a nie sú  závislé na rastline. Podmienkou úspešného použitia je obsah humusu v pôde najmenej 1,5 %, rastlinné zvyšky a pH 5,8 alebo viac. Skúšky preukázali, že Azotobag dokáže nahradiť približne 60 kg dusíka a sprístupniť pre rastliny až 40 kg fosforu na 1 ha, ktoré by bolo nutné dodať v priemyselných hnojivách. Tento prípravok bol skúšaný v rôznych plodinách v Čechách, na Slovensku  i vo Francúzsku. V rokoch 2013 – 2015 prebiehalo vo VÚRV Piešťany sledovanie účinku na väčšine základných poľných plodín. Už v prvom roku boli dosiahnuté pozitívne výsledky. Napr. zvýšenie výnosov v porovnaní s nehnojenou kontrolou u jednotlivých plodín : pšenica o 34,7%, jačmeň o 22,3 %, ovos o 6,7%, kukurica na zrno o 21,1%, slnečnica o 36,2%, zemiaky o 29,0 %.

Azotobag sa vyrába v dvoch formách:

  • Práškový  – ako substrát ( nosičom baktérií je rašelina ) sa aplikuje podobným spôsobom ako Nitrazon alebo Rizobin, teda premiešaním s osivom tesne pred siatím. Pri výsadbe ovocných a viničových sadeníc sa odporúča vytvoriť s vodou suspenziu, do ktorej sa tesne pred výsadbou na krátku dobu koreň sadenice ponorí. Dávka na 1 ha je 0,9 kg.
  • Granulovaný ( nosičom baktérií je minerálny substrát SERAMIS® ) je možné využívať na jar alebo po zbere plodín, okrem iného pre jeho účinok na urýchlenie rozkladu rastlinných zvyškov. Vtedy sa aplikuje celoplošne napr. s ľahkým rozmetadlom hnojív pri príprave pôdy. Podmienkou je, že musí byť čo najskôr zapravený do pôdy, aby nedošlo k usmrteniu baktérií slnkom. Teploty pod bodom mrazu neprekážajú, baktérie prežívajú  až  -30°C. Dávka na 1 ha je 20 l granulovaného prípravku ( asi 11,5 kg ). Dodáva sa v balení na 0,5 ha – 10 l. Dobré výsledky sa dosiahli pri zapravení do pôdy spolu s osivom.
  • Dodacia lehota granulovanej formy je 1 mesiac.

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť - kg

Otázka k produktu