Shop Custom Cart0 Phone
Celulóza Greencel

21,00 

21,00 

Celulóza Greencel

21,00 

Mechanicky spracovaná celulóza. Používa sa ako pomocný prostriedok pri lisovaní ovocných štiav a najmä hroznových muštov.

Do objednávky napíšte počet balení.

Katalógové číslo: 7013 Kategórie:
Zdieľať produkt

Popis

Greencel BW500HF je čistá, mechanicky spracovaná celulóza, ktorá je získavaná z obnoviteľných zdrojov surovín. Celulóza je 100% rozložiteľný materiál, je ekologická a nemá negatívne vplyvy na životné prostredie. Používa sa ako pomocný prostriedok pri lisovaní ovocných a najmä vinných štiav a muštov.

Balenie  3,33 kg , 10 kg, Paleta 270 kg, väčšie odbery zľavy.

Vlastnosti
* Biodegradovateľná (odpad môže byť likvidovaný kompostovaním alebo skládkovaním)
* Šetrnosť voči technológií – vďaka mäkkému, nedrsnému povrchu materiálu.
* Vyšší výťažok (až do 20%) a lepšia kvalita výťažku vďaka vhodnej dĺžke vlákna
* Čírejší mušt s vyššou kvalitou (až do 25% menej bielkovín)
Využitie
Produkt odporúčame pre zvýšenie výťažnosti a kvality muštu pri odkalovaní . Vhodný najmä pre odrody vytvárajúce bohatý sediment.
Doporučené dávkovanie:  2 – 3,0 kg GREENCEL BW500HF na 100 litrov

Všeobecné informácie
Po odkalení muštu pridáme do sedimentovaných kalov uvedené množstvo celulózového vlákna. Vlákno vkladáme suché, pri vkladaní ho rozvoľníme, tak, aby nevytváralo veľké zhluky a chuchvalce. Zmes sedimentu a vlákna premiešame a následne prelejeme (prečerpáme) do lisu. Opatrne lisujeme, kým nezačne vytekať číry mušt. Zakalený mušt, ktorý tečie na začiatku vrátime späť do lisu. Postup opakujeme až do vylisovania celého sedimentu, lisujeme stále opatrne a pomaly.
Vylisovaný mušt môžeme pridať do stočeného muštu alebo ďalej nechať kvasiť samostatne. Zostatok z lisu (koncentrované suché kaly spolu s celulózou) sú ekologické a možno ich kompostovať alebo použiť ako hnojivo.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 3,34 kg

Otázka k produktu