Obchod s vinohradníckymi a vinárskymi potrebami

Shop Custom Cart0 Phone
Nitrazon + N (Cena je za 1 ha).

25,08 

25,08 

Výber možností This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Nitrazon + N (Cena je za 1 ha).

25,08 

Katalógové číslo: - Kategória:
Zdieľať produkt

Popis

Inokulant obsahujúci účinné kultúry baktérii podporujúce fixáciu vzdušného dusíka a sprístupnenie fosforu z pôdy – výrazná úspora priemyselných hnojív.

Povolené  aj na použitie v systéme ekologickej poľnohospodárskej výroby.

Tento inokulant je v balení na 2 ha, objednávajte iba párny počet ha. Cena je za dávku na 1 hektár. Do objednávky napíšte počet ha.

Pri väčších odberoch poskytujeme zľavy. Teraz zľava už od 50 ha.

Nitrazon + N sa vyrába na tieto plodiny: sója, lucerna, lupina, hrach, peluška, vika, bôb, ďatelina, prípadne ďalšie podľa požiadavky.

Okrem všeobecne známej fixácie vzdušného dusíku pomocou rhizobií v koreňových hľúzkach zabezpečuje dva spôsoby ukladania dusíku a tiež sprístupňuje fosfor. Inokulant je schopný ušetriť štartovaciu dávku až
30 kg/ ha dusíka pred siatím. Pôsobením ďalších baktérií uvoľní až 40 kg fosforu. Tým prináša pestovateľom úsporu tak hnojiva ako aj práce s jeho rozmetaním. Ak sa pred siatím nehnojí, Nitrazon + N zvyšuje výnos o 10 až 20 % .

Uvedené vlastnosti vyplývajú z vyváženej kombinácie základného Nitrazonu s baktériami Azotobacter a Bacillus megatherium. Tieto nesymbiotické baktérie dokážu samostatne fixovať vzdušný dusík a uvoľniť z pôdy uvedené množstvo fosforu. Ich potravou sú rozpustné formy uhlíka z rastlinných zvyškov. Ihneď po zapravení do pôdy začnú kmene Azotobacteru ukladať dusík do pôdy, čím podporujú rozvoj koreňového systému. Súbežne s tým začína približne po 8 týždňoch fixácia pomocou Rhizobií, s ktorými žije Azotobacter v metabióze. Zároveň dochádza k rozkladu rastlinných zvyškov a celkovej aktivácii pôdy. Baktérie pôsobia s menšou intenzitou ešte v nasledujúcom roku.
Výrobok sa pripravuje podľa druhu motýľokvetých plodín ako základný Nitrazon. Inokulácia osiva sa robí tesne pred siatím. Jedno balenie inokulantu pozostáva z dvoch vreciek ( po 0,9 kg ), ktorých obsah sa mieša až pred aplikáciou. Táto dávka ( 1,8 kg ) je určená na 2 ha. Balené v taškách po 2 balenia – 1 taška na 4 ha

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0,9 kg

Otázka k produktu