Obchod pre vinárov, vinohradníkov a záhradkárov

+421 915 704 966
zavolajte nám

Obchod

Nitrazon + N (Cena je za 1 ha).


17,88 


Katalógové číslo: - Kategórie:
  • Zrušiť výber

Detailný popis produktu

Tento inokulant je v balení na 2 ha, objednávajte iba párny počet ha. Cena je za dávku na 1 hektár. Do objednávky napíšte počet ha.

Pri väčších odberoch poskytujeme zľavy.

Nitrazon + N sa vyrába na tieto plodiny: sója, lucerna, lupina, hrach, peluška, vika, ďatelina, prípadne ďalšie podľa požiadavky.

Okrem všeobecne známej fixácie vzdušného dusíku pomocou rhizobií v koreňových hľúzkach zabezpečuje dva spôsoby ukladania dusíku a tiež sprístupňuje fosfor. Inokulant je schopný ušetriť štartovaciu dávku až
30 kg/ ha dusíka pred siatím. Pôsobením ďalších baktérií uvoľní až 40 kg fosforu. Tým prináša pestovateľom úsporu tak hnojiva ako aj práce s jeho rozmetaním. Ak sa pred siatím nehnojí, Nitrazon + N zvyšuje výnos o 10 až 20 % .

Uvedené vlastnosti vyplývajú z vyváženej kombinácie základného Nitrazonu s baktériami Azotobacter a Bacillus megatherium. Tieto nesymbiotické baktérie dokážu samostatne fixovať vzdušný dusík a uvoľniť z pôdy uvedené množstvo fosforu. Ich potravou sú rozpustné formy uhlíka z rastlinných zvyškov. Ihneď po zapravení do pôdy začnú kmene Azotobacteru ukladať dusík do pôdy, čím podporujú rozvoj koreňového systému. Súbežne s tým začína približne po 8 týždňoch fixácia pomocou Rhizobií, s ktorými žije Azotobacter v metabióze. Zároveň dochádza k rozkladu rastlinných zvyškov a celkovej aktivácii pôdy. Baktérie pôsobia s menšou intenzitou ešte v nasledujúcom roku.
Výrobok sa pripravuje podľa druhu motýľokvetých plodín ako základný Nitrazon. Inokulácia osiva sa robí tesne pred siatím. Jedno balenie inokulantu pozostáva z dvoch vreciek ( po 0,9 kg ), ktorých obsah sa mieša až pred aplikáciou. Táto dávka ( 1,8 kg ) je určená na 2 ha. Balené v taškách po 2 balenia – 1 taška na 4 ha.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.9 kg

Máte otázky k produktu?

© copyright 2015 Agrokomp | vytvorili v plexcore.sk