Obchod s vinohradníckymi a vinárskymi potrebami

Shop Custom Cart0 Phone
produktyErbsloh
Trenolin Rouge DF 10g

3,30 

3,30 

Trenolin Rouge DF 10g

3,30 

Katalógové číslo: 778 Kategórie: , ,
Zdieľať produkt

Popis

Enzým na prípravu intenzívne sfarbených červených vín.

Je vysokoaktívny enzým na prípravu červených vín. Vína pripravené za použitia preparátu majú intenzívne červenú farbu a plnšiu chuť zafarbenú vyšším obsahom trieslovín. preparát je určený na ošetrenie rmutov modrých odrôd hrozna.

Účinok. preparát uvoľňuje farbivo, ktoré sa nachádza v hrozne. Pararelne k tomu prebieha proces, ktorým sa uvoľňujú polyfenolické látky typické pre charakter niektorých odrôd viniča. Požadovaný účinok sa dosiahne cieleným použitím resp. variabilnou dĺžkou doby pôsobenia enzýmu. Účinok preparátu je zvolený tak, aby nenastávalo nežiadúce nadbytočné uvoľňovanie trieslovín a koloidov.

Použitie: Dávkujeme priamo alebo zriedený v troche muštu. Dávkovanie je závislé od druhu spracovania červeného rmutu a požadovaných reakčných časov.

1, Nakvášanie – Preparát sa dávkuje priamo pri mletí, resp. do rmutu. Pri teplote cca15°C sa dávkuje 10ml/100lrmutu.V prípade vyššej teploty je možné dávku znížiť.

2,Ohrev rmutu na 50-60°C- Doba pôsobnosti 1-4hod. Dávkovanie 8-10ml/100l rmutu. Pri dlhšom státí sa môže dávkovanie úmerne znížiť.

3, Ohrev rmutu na 80-85°C- Po ochladení na 40-50°C sa dávkuje 3-4ml/100l rmutu, hlavne za účelom zvýšenia výlisnosti a odstránenia koloidných zložiek a tým zlepšenia číriacich a filtračných vlastností vína.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0,042 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.

Otázka k produktu